Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 2 din 5]

26 Re: Generatia noua si sexul la data de Mier Ian 09, 2008 1:13 pm

Fluture_cenusiu

Varsta Varsta : 27
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Focsani
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 4103
Numarul mesajelor : 310
Respectarea regulilor :

daca inveti copilul de mic cu respect fata de parinti si fata de cuvantul lor, cu restrictii si pedepse nu o sa ai probleme cu el...totul trebuie inceput de la varsta frageda...ca spre exemplu nu o sa poti invata o dihanie de copil de varsta mea sa se linisteasca daca atunci cand era mic facea ce vroia

http://fluturecenusiu.blogspot.com

27 Re: Generatia noua si sexul la data de Mier Ian 09, 2008 1:42 pm

Asmodina

Varsta Varsta : 25
Localizare Localizare : Hunedoara
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 3940
Numarul mesajelor : 1619
Respectarea regulilor :

..parerea mea e k ftl kre fac asta sunt de`a dreptul TEMBELE
u nu sti k p om il manank in cur curiozitatea, el si-o face cu mana lui, si asta e o fire a lui..
Nu suntem tembeli, ci doar...ne-a inzestrat Dumnezeu cu prea multa...sete de cunoastere..[/quote]

Mda ..se poate shy asta...orikum...ftl kre ajung s faca kestia asta ..ori o fac pt bani (ex. prostituatele..) ori o fac din neglijenta parintilor.. scared

http://alexa-hd.hi5.com

28 Re: Generatia noua si sexul la data de Mier Ian 09, 2008 3:02 pm

Fluture_cenusiu

Respectarea regulilor :

first of all...care chestie ca n-am inteles...
second: daca e vorba despre fetele care isi incep viata sexuala devreme nu e neaparat neglijenta parintilor si nici prostitutia...ci doar o curiozitate...cand o iau hormonii Braila prin ele se controleaza mai greu..si in plus cand anturajul le preseaza...si cand vad ca oriunde se uita e vorba doar despre sex curiozitatea creste

e la fel ca si tutunul cu sexul asta...cand vezi ca multi il practica te apuci si tu sa fii la moda

29 Re: Generatia noua si sexul la data de Mier Ian 09, 2008 4:08 pm

Asmodina

Respectarea regulilor :

mai...nu ai inteles...nu ma refeream la ftl kre isi incep viatza sexuala si continua s o faca doar cu iubitul ei..ma refeream la ftl kre isi incep viatza sexuala si sar din p*la in p*la cum vine vb..

30 Re: Generatia noua si sexul la data de Mier Ian 09, 2008 5:37 pm

Fluture_cenusiu

Respectarea regulilor :

pai poate sunt si fete care tin un registru cu cati si-au tras-o .... poate ca daca si-o trag cu un cartier prietenele o considera mai "versata" si mai "cool" (a se vedea "kuul")

sincer nu m-ar mira

31 Re: Generatia noua si sexul la data de Joi Ian 10, 2008 9:22 pm

Ruki
Metalhead
Metalhead
 Varsta Varsta : 24
Localizare Localizare : Everywhere
Popularitate Popularitate : 8
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5387
Animalutul meu Animalutul meu : Testoasa Nume PetTroll
PutereP 5
InteligentaI 5
ViataV 5
Numarul mesajelor : 4420
Respectarea regulilor :

hmm...nu stiu exact cine poarta cea mai mare vina in inceperea vietii sexuale de la o varsta frageda...curiozitatea, slaba informare sau fitzele adolescentei...niciodata nu am considerat viata sexuala o scara a maturitatii..dar, desi nu este, te poate maturiza din timp..mire, spuneai ceva de faptul ca nu poti iubi in cls a7a...ai perfecta dreptate..dar atata timp cat nu faci diferenta intre a te plimba de mana cu un tip si a te indragosti/a iubi, se pot intampla multe chestii nasoale...cunosc o fata, in cls a7a a nascut...avea 14 ani...cui i se pare logic asta?...a abandonat anul scolar si acum e cls a10a...si pt chestia asta plateste acum..pe langa faptul ca tatal copilululi nu recunoste ca ar fi intretinut relatii sexuale cu tipa, a inteles si ce inseamna sa fii..mama...in momentul in care vrei sa incepi ceva, informeaza'te cu privire la acel lucru..mai ales cand asta inseamna inceperea vietii sexuale...am citit de o tipa kre a facut 13 avorturi..nici nu stiam ca e posibil!...si nu e singura ata care regreta asta...sunt cu milioanele in toata lumea...ar face bine sa deschida ochii si sa vada ca situatia nu e chiar asa de roz...

Ultima editare efectuata de catre Ruki in Mier Sept 02, 2009 3:21 pm, editata de 1 ori

32 Re: Generatia noua si sexul la data de Joi Ian 10, 2008 10:09 pm

Fluture_cenusiu

Respectarea regulilor :

wtf???? 13 avorturi???? eu zic ca e exagerata suma fiindca dupa un numar mai mic (nush exact care) va fi imposibil sa mai nasti fiindca duh! are si corpul tau limite si dupa atatea cred ca cedeaza urat de tot....

Ruki a scris:nush exact cine poarta cea mai mare vina in inceperea vietii sexuale dl ao varsta frageda...curiozitatea, slaba informare sau fitzele adolescenceti...niciodata nu am considerat viata sexuala o scara a maturitatii

principalul factor e curiozitatea si presiunea din partea societatii si mai ales a anturajului
cred ca ai nevoie de mai multa maturitate sa astepti momentul potrivit pt inceperea vietii sexuale decat daca o incepi

iar in legatura cu partea cand fetele raman insarcinate...sunt ori proaste...ori foarte proaste...si nu ma refer acum la fetele din zonele rurale unde informatia ajunge mai greu (dar ajunge in final) ci la cele din zona urbana...exista reviste pt fete unde aia scriu cred ca degeaba metode contraceptive si altele...si mai e si televiziunea care a devenit foarte libera si iti ofera informatii destule...numa cap sa ai sa realizezi ce e rau si ce e bun....asa ca revenind la fete ...cum mama naibii sa ti-o tragi cu unu fara sa te protejezi cand exista atatea metode?
si daca sunt de-astia care uita sa-si ia ce le trebuie...leaga dracu un prezervativ de gat cu siret ca nu se nenoroceste doar o viata ci mai multe...a lui, a ei, a copilului + a parintilor

33 Re: Generatia noua si sexul la data de Joi Ian 10, 2008 11:32 pm

Asmodina

Respectarea regulilor :

Fluture_cenusiu a scris:leaga dracu un prezervativ de gat cu siret ca nu se nenoroceste doar o viata ci mai multe...a lui, a ei, a copilului + a parintilor

mai ..kiar dk uiti d prezervativ..k na..se mai int..da exista pilula d a2a zi...c dracului...

nasa mea lukreaza la pediatrie si mi`a spus k s`a internat la ea una de 16 ani..cu al2lea copil k nush ce avea ala...
doh..la 16 ani ai viatza cea mai frumoasa si te distrezi cel mai b...nu te apuci sa skimbi pampersi silly

34 Re: Generatia noua si sexul la data de Dum Feb 10, 2008 4:47 am

lost.kid

Varsta Varsta : 26
Localizare Localizare : ---
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 3972
Numarul mesajelor : 182
Respectarea regulilor :

ce coincidenta k am aterizat acuma pe aici giggle
acum cateva saptamani eram atat de stresata... scared exista riscu sa fi ramas insarcinata scared si nu mai eram atenta la nimic in jur...ma tot gandeam ce-o sa fac dak sunt...si mai ales cum sa-i spun lu mama (eu stau cu ea k ai mei sunt despartiti) mai ales k deja era suparata pe mine no words sigh
chiar nu stiu ce-as fi facut scared avortu l-as fi avut pe constiinta toata viazta, dar totusi la 16 ani sa fac un copil rolleyes d'oh eu sunt ink un copil rolleyes
trebuia s-o simt pe pielea mea...nu puteam sa invat de la o prietena kre a trecut si ea prin asta giggle ...da makr m-am lecuit rofl nu mai fac fara protectie in viatza mea rofl bn dekt knd o sa vreau un copil giggle

http://www.georgy-girl11.piczo.com

35 Re: Generatia noua si sexul la data de Lun Feb 11, 2008 11:08 pm

Mariko21

Varsta Varsta : 30
Localizare Localizare : Bucuresti
Popularitate Popularitate : 40
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 7014
Animalutul meu Animalutul meu : Pasaroi frustrat Nume PetSmotocel
PutereP 0
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 6239
Respectarea regulilor :

Fluture_cenusiu a scris:wtf???? 13 avorturi???? eu zic ca e exagerata suma fiindca dupa un numar mai mic (nush exact care) va fi imposibil sa mai nasti fiindca duh! are si corpul tau limite si dupa atatea cred ca cedeaza urat de tot....

nu neaparat... bunica a facut 28 rolleyes si apoi l-a avut p tata idk

si georgy... stiu prin c ai trecut rolleyes desi n protejasem, imi intarziase si ma apucase panik... si l-am panikt si p el k poate a fost ceva cu prezervativul etc etc... anyway, the good news is I'm not pregnant... tha bad news is I'll still bleed every fucking month just like before rolleyes

36 Re: Generatia noua si sexul la data de Mar Feb 19, 2008 6:05 am

Ichigo-kun

Varsta Varsta : 34
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : Iasi
Popularitate Popularitate : 4
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 4171
Animalutul meu Animalutul meu : Caine descreierat PutereP 1
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 942
Respectarea regulilor :

ummm..chiar nush ce sa mai zic. Buai cand va aud cu faze de astea la 16 ani...as zice eu ceva dar ma ia si Mire si Lady la rost si credetima nimeni nu isi doreste asta. Bai tata daca tot va mananca ca pe maimute macar aveti atata minte (asta presupune ca aveti mai multa minte decat maimutele) si folositi naibii un prezervativ si daca tipul nu vreau fu**i una peste ochi si trimitel sasi faca o manuala. Bai poate pe el il doare in cot dar pe tine nu tre sa te doara in cot. Sunt multi destepti de astia "baieti de baieti" ptr care majoritatea fetelor (pe care eu le numesc haimanale penale si curve) da m-ai auzit bine , pun botu. si se trezesc hop ca sunt insarcinate.

Si incep sa zica ca vai ce diabolica fiintza baiatul ala ma lasat insarcinata . Da ce bah o fost cumva fara consens??? Dute dracului si te spanzura . Asta spun eu fetelor care mai au nesimtirea sa se mai si planga de treaba asta iar parintilor fetelor care vin cu scandal si alte astea luativa de mana cu fiica voastra si ori va spanzurati ori va runcati de vreun bloc ceva faceti si voi un serviciu comunitatii. Ca de prosti tara asta nu duce lipsa.

Mah ganditi si voi oleaca cu ce aveti in cap nu cu ce aveti intre picioare. Ganditiva la voi in primul rand . Dar ce sa zic esti kuul ti-ai traso la 16 ani sau la 14 ani sau la cat dracu ti-ai mai traso prima data prin nush ce buna sau pe la nush ce colt de strada sau prin vreo boxa de bloc..asa si...ce ai rezolvat??? Ai sa ajungi la un moement dat la un tip pe care o sa il iubesti . Ce dracu faci cand te arata toti cu degetul ? Sau ce te faci cand se mai trezeste cate unu de ii zice iubitului "Bai taica cata p**a o mancat femeia asta a ta nai tu idee.."

Eh atuncea ce te faci spunemi si mie??

Ptr. baieti e chiar foarte simplu credetima ca la ei nu ai ce sa verifici. Iar cat despre fete chiar nush cate isi permit o operatie de refacere de himen ca nu e chiar asa de ieftina dar deh mai sunt si familii care au de unde bani si deh fata lor tre sa fie virgina ce naiba.

Si iaca asa te mai trezesti dracu cu vreo nush ce boala si te intrebi de une ca doara fata era virgina nu??? Si o vezi ca mai are nesimtirea vagaboanta , garista penala ce e de ii reproseaza ca bai dar tu cu cine ai umblat de mai imbolnavit si pe mine??? E sa nu o tai feliute feliute si sa o dai la caini???

Asadar concluzia e urmatoarea decat sa va puneti in situatii gen cea de mai sus fiti si voi mai cu bagare de seama. Asteptati sa va maturizati complet atat fizi cat si emotional si mental. Nu va runcati ca innecatele inainte ca nu o sa iasa nimic bun din asta.

37 Re: Generatia noua si sexul la data de Mar Feb 19, 2008 2:14 pm

Lenne

Popularitate Popularitate : 3
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 4243
Numarul mesajelor : 908
Respectarea regulilor :

Squall ai si tu dreptate....nu zic nu, dar pana la urma, cand si-o pun, amandoi vor, nu?deci ar trebui sa fie raspunderea ambilor parteneri(anumite cazuri "nespe" parteneri). Pana la urma, tu, ca baiat, ai mai multe sanse sa gasetsi pe una sa ti-o tragi decat o prostuta care se lasa pacalita, deci poate ar trebui sa ai un prezervativ la tine.....eu cred k in ziua de azi, la cat de tineri isi incep viata sexuala ar trebui vandute prezervativele cu un leu....asa sa nu se mai planga ca ramane gravida....

http://www.calypsonyx.blogspot.com

38 Re: Generatia noua si sexul la data de Sam Apr 26, 2008 5:46 pm

Ichigo-kun

Varsta Varsta : 34
Localizare Localizare : Iasi
Popularitate Popularitate : 4
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 4171
Animalutul meu Animalutul meu : Caine descreierat PutereP 1
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 942
Respectarea regulilor :

umm scumpo dar cam 1 leu nou costa un prez depinde de calitate. Cat despre asa zisele "prostutze" ammm..auzi nu vii oleaca prin iasi sa iesim intro zi la plimbare pe copou sau prin independentei dar sa fii atenta da? Si apioi mai vb. despre asa zisele prostutze.

Dami pace ca multe dintre ele au oscoala in ele de ai murit de ras.

Ca sa nu mai zicem ca multe din ele stiu mai multe treburi ca mine sau ca altii de varsta noastra ass aca aceste mici prostutze nu sunt chiar inocente ba eu pe multe din ele le consider tarfe in toata regula . singura mica exceptie e ca astea nu iti cer banii direct ca sa leo tragi dar insista sa le scoti in orash (deh am inteles ca e mai scump scosul in orash acuma) . Sa fie ele sanatoase. Iaca de asta eu mereu am mers pe ideea ca 1 suc til iau eu sau o ceva al doilea etc ti le platesti draga.

39 Re: Generatia noua si sexul la data de Dum Mai 25, 2008 4:54 pm

-=SaT1sfacTz1e=-

Varsta Varsta : 31
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 3796
Numarul mesajelor : 11
Respectarea regulilor :

mda no words.....aceasta neplacere ca as as putea sa o numesc este ca eu o stiu din propia experienta.......cand eram pustam la 17 ani si am avut o gagica de 15 ani si la nici jumate de an din relatie a ramas gravida no words,mha iubea asa mult ca nu a vut nici un fel de ezitare sa nu aibe contact sexual cu mn tinand cont ca nu mai facuse niciodata sex.....si prin asta vreau sa zic ca pustoaicele isi deschid viitorul asa de devreme din mai multe motive :curiozitate,din iubire inocenta,din prostie si altele

aaa uitasem sa zic,am puso sa avorteze no words....eram prea mici ca sa ne facem obligatii

40 Re: Generatia noua si sexul la data de Mier Mai 28, 2008 5:17 pm

crazy

Localizare Localizare : ---
Popularitate Popularitate : 2
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 4253
Animalutul meu Animalutul meu : Pisica dementa Nume PetKrull, Warrior King
PutereP 1
InteligentaI 2
ViataV 0
Numarul mesajelor : 926
Respectarea regulilor :

ai puso tu sa avorteze? aha... nu cred k era dupa tine... dupa ce k ce faceai u e impotriva legii (da poti sa ajungi in pushcarie k tio tragi q dastea minore), o mai lasi si insarcinata... tia facut o favoare k a avortat fara sa iti faca probleme... ma mir qm de parintii nu au avut ceva de zis in privinta asta
orqm, in rest ai oarecum dreptate

41 Re: Generatia noua si sexul la data de Mar Iul 01, 2008 8:43 am

sweet_zoey

Varsta Varsta : 22
Localizare Localizare : Cluj-Napoca
Popularitate Popularitate : 3
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 3837
Numarul mesajelor : 105
Respectarea regulilor :

Nsh ...sunt mika si stiu...a mai spus-o cineva inaite... parintii mei ma bateau din cauza ca nu facea ce trebuie ca nu ii ascultam(dar nu asa des)..si noh...acuma nu pot sa zic ca nu ne itelecem bine dar, nop nu vorbesc asa moolt cu ei... si yo cred ca si parintii au o anumita vina (in unele cazuri),dar si copilul(pt ca sunt uni...dak isi pun cva in cap nik nu ii mai poate opri),dar si influentati ,poate chiar de fratele /sora mai mare sau chiar si de parinti fara ca ei sa isi dee seama ..K stiu ca o data m-am dus la mama in camera ca nu puteam sa dorm si i-am vazut am intrebat "Mama, ce faceti?" iar ea mi-a zis "Dute si te culca", nici macar nu am vorbit cu mama despre asa cva , dar am sa vorbesc, ori cum mama se fereste sa imi zica ,stiu eu ,sau poate nup, dar nu o intreb pana nu vreau sa gfac cva si apoi ma hoatarasc nu vreau sa regret nik din aces puct de vedere!!

http://f5.img.v4.skyrock.com/f5c/kimew/pics/748221226.jpg

42 Re: Generatia noua si sexul la data de Dum Iul 06, 2008 4:35 pm

erena21
x
 Varsta Varsta : 32
Localizare Localizare : Sacele
Popularitate Popularitate : 14
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 4789
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 933
Respectarea regulilor :

in parerea mea nu numai fetele sunt de vina pentru ca au ramas insarcinate ...din cate stiu eu pentru a avea loc un act sexual e nevoie de 2 partenerii ,deci si baietii ar trebuie sa fie constientii ca trebuie sa se protezeje.....insa la ce te poti astepta de la niste....copii care abia intra la maturitate sa stie despre sex...atat timp cati nici adultii nu au habar despre o gramada de lucruri....am prezentat pe la vreo 19 un curs despre viata sexuala, metode contraceptive.,boli...si tot ce tine...si vreau sa zic ca am ramas socata cand am vazut ca erau cupluri ce nu stiua a folosi prezervativul....cum draq sa nu stii si erau pe la 40 de anii aia....imi venea sa ma impusc nu alta...a trebuit eu o pustoaica sa le explic....si sa le arat....ei mi-au zis cu stupefianta ca nu au folosit niciodata un prezervativ....si apoi cum ar vrea parintii nostri sa nu fie copii lor insarcinatii daca ei nu stiu sa vb cu ei....nu ii invata macar strictul necesar nu au o discutie cu ei pe tema sexului,pt ca considera ca sunt prea mici...dar ei nu i-au in considerare ca adolescentii sunt curiosii si vor sa afle....mai bine te informezii decat ca mai tarziu sa regretii.....consider ca principala vina e lipsa informarii....din partea parintilor, apoi din partea scolilor ......si te mai miri cand auzi vreo adolescenta de vreo 13 ani ca intreba pe la reviste daca se observa ca isi incepe viata sexuala...adica ai ei parintii vor stii....nu normal ca nu...insa daca ele nu sunt informate ce sa facii....adolescentii din ziua de azii au cea mai mica vina in privinta asta....ei sunt curiosi nu sunt constienti de riscuri, nu stiu de metode.

43 Re: Generatia noua si sexul la data de Lun Iul 07, 2008 2:05 am

Asmodina

Respectarea regulilor :

Erena de ce privesti totul de sus?

"insa la ce te poti astepta de la niste....copii care abia intra la maturitate sa stie despre sex"

Pun pariu k desi am ink 14 ani (luna viitoare fac 15) stiu la fel de multe lucruri despre sex k tine. Si sunt multi useri care stiu la fel de multe lucruri.

Sunt reviste in plm, copii astia prosti pot sa se documenteze. ESTE NET! Se dau mari hackeri si nu sunt in stare sa se documenteze? Ma lasi mai? E prostie deja.

44 Re: Generatia noua si sexul la data de Lun Iul 07, 2008 11:30 am

Ruki
Metalhead
Metalhead
 Varsta Varsta : 24
Localizare Localizare : Everywhere
Popularitate Popularitate : 8
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5387
Animalutul meu Animalutul meu : Testoasa Nume PetTroll
PutereP 5
InteligentaI 5
ViataV 5
Numarul mesajelor : 4420
Respectarea regulilor :

sweet_zoey a scris:Nsh ...sunt mika si stiu...a mai spus-o cineva inaite... parintii mei ma bateau din cauza ca nu facea ce trebuie ca nu ii ascultam(dar nu asa des)..si noh...acuma nu pot sa zic ca nu ne itelecem bine dar, nop nu vorbesc asa moolt cu ei... si yo cred ca si parintii au o anumita vina (in unele cazuri),dar si copilul(pt ca sunt uni...dak isi pun cva in cap nik nu ii mai poate opri),dar si influentati ,poate chiar de fratele /sora mai mare sau chiar si de parinti fara ca ei sa isi dee seama ..K stiu ca o data m-am dus la mama in camera ca nu puteam sa dorm si i-am vazut am intrebat "Mama, ce faceti?" iar ea mi-a zis "Dute si te culca", nici macar nu am vorbit cu mama despre asa cva , dar am sa vorbesc, ori cum mama se fereste sa imi zica ,stiu eu ,sau poate nup, dar nu o intreb pana nu vreau sa gfac cva si apoi ma hoatarasc nu vreau sa regret nik din aces puct de vedere!!

tradu, te rog, pt ca eu nu am inteles nimic

now...tiihii! o colega de clasa e insarcinata in 5 luni si va avea o fetita...isn't that great? *enthusiastic face*

45 Re: Generatia noua si sexul la data de Lun Iul 07, 2008 11:45 am

xo_candy_rose

Varsta Varsta : 21
Localizare Localizare : Chisinau
Popularitate Popularitate : 1
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 3992
Numarul mesajelor : 2060
Respectarea regulilor :

mda...si mie mi se intampla la fel...odata mi se deschisese o fereastra cu cva d genu' "sex gratuit"...si intra matusa in camera si imi zice "vai de capu` meu...tu te bagi in asa ceva?''...eu incerc sa-i explic k e publicitate...ea imi zice k cik is prea mica pt asa ceva si imi zice sa ma ridic de la calc...shi odata...noaptea nici eu nu puteam dormi si ma duc la bucatarie, dar camera lor imi e in drum spre bucatarie si intru si ii vad facand sex...o intreb p matusa ce fac, iar ea imi zice iritata sa ma duc in camera...rolleyes ...mda, am zis intr-un post anterior k is informata, dar numai din reviste,net,etc. .... si poate matusha nu vrea sa vb cu mine despre asa ceva pt k e matusa si nu mama...cred k asta este...pentru ca de fiecare data evita discutiile de genul asta...mda...oricum, odata mi s-a bagat in tel si a vazut un mesaj d la o prietena d`a mea, kre suna km asa "Hi, cf? Eo iar nu pot dormi, si iar i-am prins pe parinti facand sex"...si mai nu shi-a iesit din minti...mi-a facut un scandal, k cik suntem prea mici pt asa ceva, etc...si, k sa fiu la subiect,da, consider k parintii sunt de vina k multe tinere is insarcinate, pt k nu vorbesc cu ele, nu le explica riscurile,etc....

http://www.crazy-people.myforum.ro

46 Re: Generatia noua si sexul la data de Mar Iul 08, 2008 4:12 pm

erena21
x
InteligentaI 0
ViataV 1
Respectarea regulilor :

Malaka a scris:Erena de ce privesti totul de sus?

"insa la ce te poti astepta de la niste....copii care abia intra la maturitate sa stie despre sex"

Pun pariu k desi am ink 14 ani (luna viitoare fac 15) stiu la fel de multe lucruri despre sex k tine. Si sunt multi useri care stiu la fel de multe lucruri.

Sunt reviste in plm, copii astia prosti pot sa se documenteze. ESTE NET! Se dau mari hackeri si nu sunt in stare sa se documenteze? Ma lasi mai? E prostie deja.
da cine ti-a zis tie k privesc totu de sus....de unde pana unde ,eu asta nu inteleg....se pare ca la fiekre post care este mai controversat tu ai ceva de zis impotriva mea si sincer nu mi se pare krect...ai ceva de zis spune-o direct...ce crezi k daca sunt mai mare stiu mai multe no...din contra poate stiu mai putine k tine....insa eu am zis k parintii din ziua de azi nu sunt constientii de faptul k nu vb cu copii lor sh k dak vor continua asa va fii o mare problema pt noi.....spune-mi tu cati dintre parintii vb despre sex ku adolescentii de 13-14 ani sau poate kiar de 12 ani........o data ce ai intrt la adolescenta esti curios si automat vei vrea sa te informezii sa exploarezi tot felu de lucruri.....

si k sa stii si tu nu toata lumea are acces la informatii...pote te frapeaza acest lucru insa asta asa e......nu toti au net...pentru k la tara mai greu cu netu asta mai ales in satele mai uitate de lume unde nici macar tv nu au poate.....sa stii kiar exista astfel de oamenii

47 Re: Generatia noua si sexul la data de Mier Iul 09, 2008 5:24 am

Asmodina

Respectarea regulilor :

Aici vorbim de cei care locuiesc in oras. Cei de la sate (fetele in special) inca o sa se casatoreasca la 16 ani si o sa aiba copii la 17.

Chiar daca cei de la oras nu au toti net, se pot documenta din reviste gen Bravo, BravoGirl, CoolGirl. Daca parintii nu le explica pana la o anumita varsta cum sa se protejeze, ar trebui sa realizeze singuri si sa dea 2 RON pe o revista ca nu e o avere.

48 Re: Generatia noua si sexul la data de Mier Iul 09, 2008 4:38 pm

erena21
x
InteligentaI 0
ViataV 1
Respectarea regulilor :

E s-ar putea sa te surprinda faptul ca nu toti au banii.....crezii ca e greu de crezut....sunt familii care abia reusesc sa isi tare viata de pe o zii pe alta...poate au abia bani de pachet la copiii.ce nu crezii? exista si ma refer la oras, gandeste si tu....ca sunt o gramada de parintii ce lucreaza pe salariul minim pe economie si k intretinerea iarna ajunge sa depaseasca poate salariul la unul din parintii....eu zic sa nu mai zici ca isi pot permite...poate k tu traieste intr-o lume fermecata si nu ai pr de genu...insa nu e totu numai un basm....in cz tot cea mai buna informare ar fi sa vina macar la inceput din partea parintilor....sa aibe macar cunostiinte minime....eu in primu rand consider ca dak ei reusesc sa comunice cu copii poate nu ar mai aparea atatea sarcini nedorite si nu am mai vedea copile de 13-14 ani insarcinate

49 Re: Generatia noua si sexul la data de Mier Iul 09, 2008 5:46 pm

Asmodina

Respectarea regulilor :

Hai sa ajungem la extrema si sa vorbim despre situatia economica a populatiei de la oras. Hai sa fim seriosi, nu ai tu, are vecina, are prietena (la reviste ma refer). Plus k NU e neaparat sa vorbesti cu parintii, vorbesti cu o amica. Iti explica ea, poate ea are o situatie economica mai buna si isi permite sa aiba net sau sa isi cumpere reviste, sau cine stie, poate i`au explicat parintii.

Nu e chiar asa mai, ca daca nu iti explica parintii, tot ai de unde sa te informezi.

50 Re: Generatia noua si sexul la data de Mier Iul 09, 2008 5:51 pm

Mariko21

Popularitate Popularitate : 40
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 7014
Animalutul meu Animalutul meu : Pasaroi frustrat Nume PetSmotocel
PutereP 0
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 6239
Respectarea regulilor :

Malaka si totusi exista copii care traiesc in munti, in orasele d'alea izolate de lume toata iarna dupa ce cade prima zapada. Copii care merg km intregi pe jos doar ca sa ajunga la scoala. Crezi tu ca in sate asa amarate chiar depinde de ei sa se informeze?

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 2 din 5]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
creează un forum | © PunBB | Forum gratuit de suport | Contact | Semnaleaza un abuz | Blogratuit.ro