Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 2 din 2]

26 Re: Mancarea la data de Dum Oct 12, 2008 7:45 pm

toxic_rose

Varsta Varsta : 21
Sex Sex : feminin
Localizare Localizare : Timisoara
Popularitate Popularitate : 0
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 4008
Numarul mesajelor : 691
Respectarea regulilor :

Am renuntat la micul dejun. Sunt de dimineata la scoala si nu am destul timp sa mananc. Cand ajung acasa mananc foarte putin.....dak nu imi place mancarea nu mananc si o sun pe mama sa-mi ia piept de pui...si cand ajunge ea fac cartofi prajiti si gratar....si seara mananc numai un fruct...sau doua...sau trei...sau o salata de fructe. Luni, joi si sambata seara comand pizza....si duminica face tata paste...daca nu imi plac apelez la fructe
In schimb mananc multe chipsuri....la scoala sunt in permanenta rontaiala

Si urasc carnea de porc....si de vita...si tot ce nu e pui

27 Re: Mancarea la data de Dum Oct 12, 2008 7:49 pm

reddish

Varsta Varsta : 24
Localizare Localizare : Baia Mare
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 3982
Nume Peto.o
Numarul mesajelor : 195
Respectarea regulilor :

cu siguranta ca nu traiesc ca sa mananc, dar din pacate nu prea ma pot abtine...
pai, mananc de trei ori pe zi, masa de dimineata fiind budinca/sendvis, la pranz doar felul "doi" si seara pufuleti/baton de cereale. Din pacate iau cam multe gustari.. adica cel putin doua mere pe zi.. struguri.. banane, dar si lapte cu paine cu gem.. dulciuri nu prea mananc, nici prea multe grasimi o_o''.. dar asta nu ma ajuta sa slabesc, daor sa ma mentin T_T

28 Re: Mancarea la data de Vin Oct 24, 2008 9:02 pm

...a.dark.angel...

Varsta Varsta : 22
Localizare Localizare : My HoUsE
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 3988
Numarul mesajelor : 378
Respectarea regulilor :

sigur ca nu traiesc ca sa mananc, si mananc ca sa traiesc big smile ...fast food...uneori e gustos, dar nu e bu sa mananci asa ceva zi si noapte

http://sweeties.forumz.ro

29 Re: Mancarea la data de Sam Oct 25, 2008 1:26 pm

RyuuseiRocket

Localizare Localizare : Timisoara
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 3838
Numarul mesajelor : 434
Respectarea regulilor :

La Fast-food merg foarte rar.
Adica mai deloc exact desii recunosc ca imi place mancarea de acolo chiar daca nu este prea sanatoasa desii nu cred ca este vreo problema daca mai iau o plaskavita din cand in cand.

In timpul scolii macanc de 2 ori pe zii adica dimineata chiar nu ma pot abtiine sa iau o mica gustare in timp ce merg la scoala.Apoi in pauza mare manac ce am prin ghiozdanel si cand ajung acasa ciugulesc si eu cate ceva ca o prind pe mama mancand mereu. lol

Iar vara am observat ca manac doar o data pe zii si atunci foarte puuutin -.-'
Adoor fructele.Daca am un castroon mare de struguri la dispozitie las naibii toata mancareea si sar pe ei. drool

http://izmimi.blogspot.com/

30 Re: Mancarea la data de Sam Oct 25, 2008 4:49 pm

XtincT

Varsta Varsta : 31
Sex Sex : masculin
Localizare Localizare : ---
Popularitate Popularitate : 3
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 3831
Numarul mesajelor : 358
Respectarea regulilor :

Pai eu mananc ca sa traiesc. Dar sunt mai vegetarian, desi mananc si carne, dar prefer doar cotletul de porc care e singura carne care o mananc ! De dulciuri asa sau biscuiti sa nu aud, fructele sunt mai ieftine si in plus mai energice si mai sanatoase. pe cand dulciurile fac rau organismului si danturii, si iti scade mai mult energia ! Nu mananc asa numai sa ma aflu in treaba, in timpul saptamanii nu mananc dacat de 3 ori si gata !
[...] Poate in weekend mananc o salata de fructe, dupa care incepem cu greul .... Daca tin minte am avut si aproape 90 de kg din cauza mancarii de la fast-food care nu ma caracterizau ! rofl

https://www.forumgratuit.ro

31 Re: Mancarea la data de Dum Oct 26, 2008 5:22 pm

Zanto

Varsta Varsta : 30
Localizare Localizare : Constanta
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 3698
Numarul mesajelor : 66
Respectarea regulilor :

Mananc pentru a trai si pentru a avea mai moolta energie.
Mie imi place:
Sandwich toast
Sandwich Grill
Shaorma
Kebap
Sandwich cu snitel
Sandwich cu snitel taranesc
Cheesburger
Sandwich bageta
Sandwich MIX
Cartofi Prajiti
Cartofi Prajiti cu Branza
Nu imi place CARNEA.PORC,PUI,etc. --Imi plac cateva feluri de carne si bucati:)
Ciorba
Fasole
Branza
Rosi
Castraveti
Morcovi
Unt
Salam
Cascaval
Rulade
Paste
Ou batut
Ou ochi
ETC.Sunt mai multe dar eu nu mananc chiar de toate desi imi plac.Unele le mananc foarte rar si unele foarte des:P.Mananc cea ce vreau si cred ca vreau si imi place moolt si simt ca in momentul acela vreau sa o mananc.Uneori simt Salam dar eu mananc Cascaval flirty Atat am avut de spus.

Numai Bine

http://www.zoozez.com

32 Re: Mancarea la data de Sam Noi 01, 2008 8:48 pm

~IDontLoveYou^o_O~

Varsta Varsta : 23
Localizare Localizare : Constanta
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 3849
Numarul mesajelor : 395
Respectarea regulilor :

eu...mananc ca sa traiesc. mananc pentru simplul fapt ca orice organism are nevoie de hrana. big smile
daca ar fi dupa mine as da cu flit muuultor mancaruri pe care de ex atunci cand mi-e foame poate am chef sa le mananc,da'dak nu mi-e foame pur si simplu nu-mi vine sa ma ating de ele...

nu prea pot sa mananc daca nu mi-e foame,de exemplu dintr-un motiv gen *peste maxim doua ore mi se va face foame,da'nu voi avea timp sa mananc decat peste vreo 5 ore,so cea mai buna solutie ar fi sa mananc acum* ...si incerc sa mananc,dar reusesc foarte putin.

oricum cu scoala imi dau peste cap programul. intr-o zi normala,in care stau mare parte acasa,mananc 3 mese pe zi,ma rog nu tocmai consistente pentru ca nu pot sa mananc mult no words si oricat de consistent ar fi meniul,la mine nu intra cat trebuie lol ,insa mai ales de saptamana viitoare va trebui sa ies din casa la 10 jumate'...so pe la 10 va fi masa *de dimineata* si voi mai manca de-abia pe la 6-7 ... ok,sa zicem ca rontai ceva intr-o pauza. in rest... white space hmmm?

si mama se streseaza si ma streseaza k cik am inceput sa nu mai mananc *bine* deloc si ca nu-i ok... e da rolleyes

33 Re: Mancarea la data de Sam Dec 06, 2008 6:32 pm

TouchTheSky

Localizare Localizare : Turda
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 3820
Numarul mesajelor : 96
Respectarea regulilor :

Eu in general mananc de ce mi se face pofta si ce vreau, avand in vedere ca nu am probleme cu ingrasatu, fiind foarte slaba. Totusi, incerc sa nu mananc mancare de la fast-food, doar daca mor de foame si nu am alta optiune..

http://world-of-girls.forumz.ro

34 Re: Mancarea la data de Joi Iul 02, 2009 3:02 pm

Cristi

Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Valcea
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 3476
Numarul mesajelor : 7
Respectarea regulilor :

De obicei, nu sar peste nicio masa adica mananc dimineata, la pranz si seara. La micul dejun(dimineata) daca este post mananc o felie de paine cu margarina, eventual inca una cu zacusca. La pranz nu mananc decat o ciorba(de legume, zarzavat, carne de pui sau de porc), iar seara niste carnaciori, piure, orez, friptura, depinde ce doresc in seara respectiva.

35 Re: Mancarea la data de Dum Aug 16, 2009 10:13 pm

Buburuza

Localizare Localizare : Craiova
Popularitate Popularitate : 2
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 4502
Nume PetSorinel Copilul de A
Numarul mesajelor : 422
Respectarea regulilor :

pai mi-am facut regim strict ca sa mai slabesc putin.vi-l spun si voua si chiar da roade!:
-dimineata imi pregatesc o salata de fructe ori piure de fructe,dar cateodata mananc cereale integrale sau musli.dar cand am chef de o schimbare imi fac un sandvici cu paine integrala unsa cu niste branza de vaci crema,rosie si salata.este foarte bun.atentie!nu mai mancati margarina,ca e cancer curat!!!
-la pranz mananc o salata de rosii sau de varza,niste peste file si piure.cand nu pot manca mereu asa,imi face mami o mancarica de cartofiori,si pap tot din farfurie.dar la pranz nu mananc paine!
-gustarea o fac cam pe la ora 15 si mananc un baton de cereale fitness sau cel mai bine un fruct
-la cina pap o ciorbita usoara(de pui,cu galuste) si un fruct
Duminica,cand sunt la tara,ma consolez cu peste sau pui pe gratar,si doar atunci mai mananc prajituri sau inghetata.
Fiindca fac innot de performanta scafandru de ani de zile trebuie sa am un meniu echilibrat,insotit de exercitii fizice facute in fiecare zi.

36 Re: Mancarea la data de Sam Iun 05, 2010 5:45 pm

Rain

Localizare Localizare : Galati
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 3653
Animalutul meu Animalutul meu : Pestisor Nume PetRumpelstiltskin
PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 223
Respectarea regulilor :

Eu mananc!
Dimineata inainte sa plec la scoala mananc ceva usor cum ar fi un iaurt,lapte cu biscuiti:-??
La scoala covrigi,cornuri:-?? chestii de la patiserie
Iar cand ajung acasa...bag in mine ca o scrofita [parintii mei,in special tata se sperie la cat pot baga in mine..dar..nvm ]...Am 56 de kg....Mama cateodata se mira cum de nu am ajuns sa fiu fat ..A...da..era sa uit..cateodata ma apuca poftele dupa ora 10..[nu sunt gravida ]..pur si simplu atunci mananc..si savurez mancarea

http://stupidity-causes-cancer.blogspot.com/ https://www.facebook.com/editaccount.php?ads#!/profile.php?id=100001056861241 http://zambestesprecer.hi5.com

37 Re: Mancarea la data de Vin Dec 31, 2010 2:44 am

Ruki
Metalhead
Metalhead
Localizare Localizare : Everywhere
Popularitate Popularitate : 8
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 5448
Animalutul meu Animalutul meu : Testoasa Nume PetTroll
PutereP 5
InteligentaI 5
ViataV 5
Numarul mesajelor : 4420
Respectarea regulilor :

Daca inainte mancam cat o scroafa, acum am ajuns sa am ceva probleme. Cat e maica-mea pe langa mine, mananc ceva mai mult, dar de cand stau singura s-au cam dus dracului mesele mele.
Cand ma trezesc nu am timp sa mananc, si mananc un covrig sau doi la scoala. Am avut o perioada in care asta era singura mea masa, dar in ultimul timp am mai adaugat una cand ajung acasa.
Nu pot sa mananc cand sunt singura pentru simplul fapt ca nu simt nevoia. Besides, am tot timpul ceva mai bun de facut, so unless I watch TV or feel extremely hungry I have no reason to eat.

38 Re: Mancarea la data de Mier Ian 19, 2011 10:10 pm

MayKayre

Localizare Localizare : in the shadows
Popularitate Popularitate : 3
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 3382
Animalutul meu Animalutul meu : Vaca nebuna Nume PetCrazy Frog
PutereP 0
InteligentaI 0
ViataV 1
Numarul mesajelor : 192
Respectarea regulilor :

Eu clar traiesc ca sa mananc! giggle
dimineata nu mananc nimic ca nu am timp... dar pe la 7-8-9 cand sunt la scoala mor de foame si mananc cam 3 pungi de Viva, Lays sau gogosi, in unele zile fac exceptii si mananc si hamburgeri flirty
La pranz cand ajung acasa mananc tot ce gasesc si apoi dorm pana pe la 8 seara... mai mananc si noaptea pana adorm din nou (de obicei pe la 4)
In concluzie... daca ar fi mai putini oameni ca mine am scapa de criza big smile
Si nu ma ingras.. am 49 de kg si 1.68 deci.... Sunt tare! big smile giggle

39 Re: Mancarea la data de Mier Ian 19, 2011 10:51 pm

Molly
x
 Varsta Varsta : 27
Localizare Localizare : Focsani
Popularitate Popularitate : 8
Puncte ZooZ Puncte ZooZ : 6278
Animalutul meu Animalutul meu : Pasarica pitzipoanca Nume PetPoșețica
PutereP 0
InteligentaI 2
ViataV 1
Numarul mesajelor : 1437
Respectarea regulilor :

Da, pai, mananc...cand imi amintesc. Cand eram acasa, aveam meniuri echilibrate ca avea cine sa mi le faca si aveam si timp. Acum in schimb am zile cand traiesc cu 2 covrigi si cafea toata ziua. De cand a inceput sesiunea, o duc lejer cu o singura masa pe zi (si asta destul de redusa) si ceai cat cuprinde. Mai am unele zile cand mananc doar o singura ciocolata pe zi (asta ca sa rezist)

Desi cand eram acasa, faceam mofturi cu mancarea, cand vine acum pachetul de la mama parca vine mos craciun.

cand am chef gatesc ca pot sa fac asta cu usurinta, si imi pregatesc in general supe, supe-creme cu crutoane, paste integrale cu legume (ca se fac usor) sau mancaruri cat mai lejere.
cand chiar sunt in lipsa de timp, bag cam 2 sandvisuri pe zi. in principal incerc sa evt carnea pentru ca nu o suport.
junk-uri si prostii de-astea mananc foarte rar, atunci cand chiar raman fara mancare, insa in principal nu ma bag pe ele pentru ca inainte de toate, sunt prea scumpe si cu banii dati pe junk-uri imi pot lua ceva din care imi pot face mancare pentru mai multe zile.

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 2 din 2]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
creeaza un forum | © PunBB | Forum gratuit de suport | Contact | Semnaleaza un abuz | Poti avea un blog